^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Pomóżmy Reni, radzyniance pokonać glejaka mózgu!

  Pomóżmy Renacie wrócić do zdrowia!Renata Tarnowska, nasza koleżanka i mieszkanka Radzynia potrzebuje finansowego wsparcia. 14 lutego 2018 r. zdiagnozowano u Niej glejaka mózgu, złośliwą odmianę guza mózgu.

  Renia ma dwójkę cudownych dzieci: 5-letniego Igorka i 3-letnią Oliwcię oraz wspaniałego męża Pawła, z którym jest od 11 lat. Pracuje jako nauczycielka w Przedszkolu Miejskim przy ul. Reja w Radzyniu, uwielbia swoją pracę i dzieci. Razem ze swoją rodziną mają mnóstwo planów do zrealizowania i miejsc do zobaczenia. Diagnoza raka mózgu wywróciła ich życie do góry nogami i postawiła wszystkie plany pod znakiem zapytania. Ale Renia chce i musi walczyć, bo ma dla kogo żyć. Ich maluszki codziennie pytają kiedy Mamusia wróci do domu? Renia i Paweł nie wiedzą co im odpowiedzieć, tak bardzo chcieliby podroży w czasie lub obudzenia się z tego strasznego snu.

 2. Akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

  Widok z radiowozu na przechodnia Jutro tj. 23 marca na drogi całego województwa wyjedzie większa niż zwykle liczba policjantów.

  Mundurowi w godzinach od 6:00 do 22:00 przeprowadzą akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” której głównym celem będzie poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na wykroczenia popełniane przez pieszych,  a także przez kierujących wobec pieszych.

 3. Gąsiory. Stracił kontrolę nad autem i uderzył w drzewo

  Samochód po zderzeniuDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12:50 w miejscowości Gąsiory, gm. Ulan Majorat.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A4, 56-letni mieszkaniec gm. Ulan Majorat, na oblodzonej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.

 4. Przedszkolaki uczyły młodzież zasad bycia "eko"

  Rysunek19 marca 2018 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z dyrektor Grażyną Dzidą oraz Agnieszką Frączek udała się do Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego.

  Przedszkolaki z grupy IV, w ramach projektu "Czyste powietrze wokół nas", wystawiły przedstawienie pt. "Chrońmy środowisko" przygotowane przez Annę ProkopiukMałgorzatę Sobieszczańską.Uczniowie ZSP razem z przedszkolakami brali udział w krótkim konkursie na temat zanieczyszczeń powietrza. Potem wszyscy, podzieleni na grupy, tworzyli plakaty dotyczące ochrony środowiska.

 5. ZUS w Radzyniu z odnowioną salą obsługi klientów

  Odnowiony ZUSNowa sala obsługi w radzyńskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest już otwarta dla klientów. Jest przestronniej, jaśniej i… bezpieczniej.

  Inspektorat ZUS w Radzyniu Podlaskim wymagał remontu, żeby dostosować budynek do aktualnych przepisów techniczno-budowanych i ochrony przeciwpożarowej. Na taką potrzebę wskazywała między innymi ekspertyza Straży Pożarnej. Przebudowa była również doskonałą okazją do zmodernizowania sali, w której instytucja przyjmuje klientów. Rocznie przewija się przez nią ponad 30 tysięcy osób, które przychodzą do ZUS w sprawach emerytur, rent, zasiłków i ubezpieczeń.

 6. Spotkanie z Patronem - ksiądz Piotr Zasuwik

  Uczestnicy wykładuJan Paweł II Świadek Ukrzyżowanego – to temat wielkopostnego spotkania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, które odbyło się 16 marca 2018 roku w ramach przygotowań do XXXI Ogólnopolskiego Zjazdu Rodziny Szkół.

  Piąte z tego cyklu spotkanie rozpoczęła dyrektor Grażyna Dzida. W ciepłych słowach powitania zwróciła się do Prelegenta, którym był ks. Piotr Zasuwik. Prelegent ukazał Jana Pawła II jako świadka wiary okazującego miłosierdzie, pomoc ludziom potrzebującym, poszanowanie godności każdego człowieka, szacunek dla innych ludzi – tym na co dzień żył Patron.

 7. Zaspy przed Urzędem Gminy Wohyń. Fakt czy mit?

  Zdjęcie nadesłane przez CzytelnikaPrzedwczoraj 20 marca br. późnym wieczorem na naszą skrzynkę redakcyjną dotarła wiadomość ze zdjęciem Urzędu Gminy w Wohyniu.

  Na fotografii widać duże zaspy śniegu, natomiast w treści wiadomości nasz Czytelnik napisał tylko pytanie: „Czy musze jeszcze coś dodawać?”. Zrozumieliśmy, że nadawca tego listu pewnie boryka się z odśnieżaniem chodnika przed swoim domem, natomiast ciąg pieszy przed budynkiem Urzędu Gminy tonie w śniegu. Postanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się z sekretarzem gminy Wohyń, Tomaszem Jurkiewiczem.

 8. Straszydełka na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II

  Sztuka teatralnaTeatr „STRASZYDEŁKA” wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II, który odbył się  15 – 16 marca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

  W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów. Ulański Teatr pokazał 16 marca poetyckie widowisko oparte na tekstach Karola Wojtyły „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”. Nie odnieśli mierzalnego sukcesu jednak odnosi się wrażenie, że obcują z widowiskiem wartościowym, a jednocześnie oszczędnym i skromnym w środkach wyrazu teatralnego oraz scenografii.

 9. Klatkowicze szkolą się w Trzebieszowie

  Podczas warsztatówWczoraj, 21 marca br. dzięki gościnności Jarosława Makosza, dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzebieszowie członkowie Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA mogli wziąć udział w pierwszym dniu zajęć z obróbki fotografii.

  Warsztaty poprowadził licencjonowany instruktor, a zarazem członek RKF Klatka Michał Sierpień. Dla klatkowiczów zajęcia były bezpłatne. Uczestnicy poznali podstawy pracy w programie Adobe Photoshop oraz obsługę wtyczki Camera Raw. Mieli oni możliwość, pod okiem fachowca, wywołać plik RAW, nauczyć się dobrej obróbki fotografii i retuszu, a potem zapisać swoją pracę w bardziej przystępnym dla użytkowników formacie, czyli JPG.

 10. Szkoła Podstawowa w Białce wita wiosnę

  Uczniowie podczas konkursówŚwięto Wiosny w Szkole Podstawowej w Białce miało w tym roku wyjątkowy przebieg.

  Dzięki inicjatywie samorządu uczniowskiego i jego opiekunów: Andrzeja Filipiuka, Piotra Skowrona oraz zaangażowaniu uczniów, uroczystość nabrała charakteru dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Odbyły się konkursy "Jaka to melodia?", "Konkurs wiedzy o szkole", "Zgadnij, kto to?", czyli pracownicy  szkoły na fotografiach z dawnych lat.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.