^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Przedsiębiorcy z mniejszym długiem w ZUS

  ZUSDługi przedsiębiorców wobec ZUS zmalały od stycznia o kilkanaście procent. W województwie lubelskim średnie zadłużenie przypadające na jednego działającego płatnika składek jest też jednym z najniższych w kraju.

  Zadłużenie aktywnych płatników składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych spadło o prawie 17 procent (od końca grudnia do końca kwietnia). Natomiast liczba działających przedsiębiorców, którzy mieli długi składkowe, zmalała o około 6 procent.

 2. Są pieniądze na przebudowę ul. Sitkowskiego oraz drogi w Paszkach Dużych

  Starosta Lucjan KotwicaW tym roku rząd zdecydował przekazać 1,3 mld złotych na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury lokalnej.

  Za te środki w samym województwie lubelskim powstanie 30 inwestycji drogowych. Wśród nich znalazły się dwie z terenu powiatu radzyńskiego. Pierwszą jest przebudowa drogi powiatowej nr 1233L – ul. Sitkowskiego, ul. Bł. Męczenników Podlaskich, ul. Podlaska w Radzyniu Podlaskim oraz remont drogi gminnej nr 101901L w Paszkach Dużych.

 3. Rusza Letnia Scena Kultury!

  Plakat

  Wszystkich mieszkańców Radzynia zapraszamy na Letnią Scenę Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Będzie to cykl imprez kulturalnych, odbywających się przez dziesięć kolejnych niedziel, na terenie trawiastym od strony północnej Pałacu Potockich. Rozpoczynamy 24 czerwca o godz. 15.00. Wstęp wolny.

  – Celem Letniej Sceny ROK jest uatrakcyjnienie mieszkańcom naszego miasta niedzielnych spacerów. We wszystkie wakacyjne niedziele, w godz. od 15.00 do 20.00, w radzyńskim parku miejskim będą się odbywały liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi – poinformował nas Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

 4. „Piękni Prozaiczni” Mariusza Bobera

  Mariusz BoberRadzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na spotkanie promocyjne książki Mariusza Bobera pt. „Piękni Prozaiczni”.

  Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 16.00 w ramach Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury (teren trawiasty od strony północnej Pałacu Potockich). Wstęp wolny. Spotkaniu promocyjnemu będzie towarzyszyła wystawa prac Anny Marii Woźniak Na zakończenie chętni będą mogli nabyć książkę i uzyskać dedykację autora.

 5. Mundial 2018. Trzy razy i do bazy?

  No tak...W miłym towarzystwie oglądałem mecz w popularnym lokalu gastronomicznym, nazwy nie podaję, żeby nie uprawiać kryptoreklamy. Acz Przemka i panią Anię serdecznie pozdrawiam.

  Po końcowym gwizdku było mnóstwo wytłumaczeń, co zadecydowało o porażce z Senegalem. Bo Nawałka się nie zna, bo przez Piszczka, bo niefart dziki, bo kara boska za głosowanie na Kaczyńskiego, bo w kluczowym momencie Czarny poszedł do łazienki i to pecha przyniosło, ktoś nawet utrzymywał, że to wszystko dlatego, że zagraliśmy kiepsko.

 6. Potrzebujesz dwóch par okularów? W Okularium możesz otrzymać drugą parę w prezencie!

  OkulariumCzemu masz mieć jedną sztukę skoro możesz mieć dwie? O czym mowa? O okularach!

  Coraz więcej osób potrzebuje okularów i okazuje się że nie musi to być coś strasznego, a wręcz odwrotnie - okulary stają się elementem mody i np. wyznacznikiem charakteru osoby, która je nosi. Więc nie jedna para a dwie, ale w cenie jednej! Jak? Odpowiedź to niezwykła promocja w salonach Okularium, trwająca od soboty 16 czerwca aż do końca lipca.

 7. Budżet wykonany tak jak trzeba – jednogłośne absolutorium dla wójta

  Głosowanie na absolutorium dla wójta gminy Radzyń PodlaskiPodczas ubiegłej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski, 14 czerwca br. radni pochylili się nad wykonaniem budżetu za ubiegły rok przez wójta Wiesława Mazurka.

  Komisja rewizyjna zaopiniowała pozytywnie budżet gminy i po porównaniu zysków i wydatków zwróciła się do rady o przyznanie absolutorium dla włodarza gminy. Budżet na 2017 rok zamknął się nadwyżką budżetową w wysokości 1 miliona 806 tysięcy 501 złotych i 54 grosze. Na koniec okresu sprawozdawczego łączne zadłużenie gminy z tytułu kredytów i pożyczek wyniosło 4 miliony 566 tysięcy i 900 złotych.

 8. RZECZPOSPOCZYTA! w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

  Noc bibliotek w DomaszewnicyMnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć towarzyszyło naszym uczniom Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek (08- 09.06).

  Było to wyjątkowe spotkanie integracyjne, gdyż oprócz najlepszych czytelników, laureatów konkursów literackich i recytatorskich oraz chętnych uczniów, gościliśmy uczennice z zaprzyjaźnionych szkół w Zakrzewie i w Kępkach.

 9. Mundial 2018. Zaczynamy!

  Nie ma nic piękniejszego....Inni grają, biegają, coś tam próbują, ale wiadomo, że dla nas Mundial się właśnie zaczyna! Do boju!
  Wczoraj mnie nie było, jeździłem z wycieczką po Podlasiu. Myślałem, że trochę odpocznę od Mundialu. Akurat! Ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku siedziałem pod drzewem nad Narwią i w telefonie oglądaliśmy Brazylia – Szwajcaria.

  Przez chwilę wydawało mi się, że znalazłem świetny sposób na skracanie czasu do meczu z Senegalem. Chodzenie w kółko i powtarzanie „Kurde, niech się to w końcu do diabła zacznie!” Ale jednak nie, okazało się, że nie działa.

 10. Czemierniki. Prosty manewr zakończony stłuczką. Kierująca w szpitalu

  SkodaW sobotę około godziny 16:30 w Czemiernikach na ul. Radzyńskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

  Jak wstępnie ustalili policjanci radzyńskiej drogówki kierująca skodą octavią, 45-letnia mieszkanka gminy Czemierniki, wykonywała manewr skrętu w lewo na posesję. W tym momencie wyprzedzana była przez kierującego samochodem osobowym m-ki Seat Ibiza, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.