^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Tchórzew. Wypadek na K19

  Uszkodzony opelDo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godz. 8:10 w miejscowości Tchórzew, gm. Borki na drodze K-19.

  Z ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel Meriva, 56-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska najechał na tył pojazdu marki Renault Trafic, którym kierował 31-letni mieszkaniec gm. Kock.

 2. „Warto żyć, trudzić się a nawet umierać dla wielkiej i słusznej sprawy”

  Podczas uroczystości15-16 września br. odbył się XVII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

  Oficjalne rozpoczęcie zainaugurowała polowa msza święta, odprawiona pod symboliczną mogiłą harcerzy, poległych w lesie koło wsi Sitno. Powitania zebranych gości dokonał wiceprezes radzyńskiego Oddziału PTTK Robert Mazurek, zaś jeden z harcerzy przybliżył wszystkim historię miejsca.

 3. Na ścieżce rowerowej ciemno

  Radny Dariusz WierzchowskiCzęstym postulatem mieszkańców Radzynia Podlaskiego do burmistrza Jerzego Rębka jest powiększenie monitoringu miejskiego o całą ścieżkę rowerową.

  Teraz radzynianie zauważyli inny, bardziej dokuczliwy problem, polegający na słabym lub nie działającym w ogóle oświetleniu na niektórych odcinkach Bulwaru nad Białką. Temat ten podniósł na sesji Rady Miasta Dariusz Wierzchowski: - W czerwcu zgłaszałem burmistrzowi, że ścieżka rowerowa w 2/3 jest niedoświetlona. Przez całe wakacje w godzinach nocnych nie można było korzystać ze ścieżki ze względu na brak oświetlenia. Całość – od mostku przy Szkole Podstawowej nr 2 do ulicy Wyszyńskiego – praktycznie cała jest nieoświetlona. I jeśli jest to możliwe to proszę o zakładanie żarówek o jednej barwie. Wygląd też jest ważny – tłumaczył radny.

 4. Dzień Patrona ZPO w Woli Osowińskiej

  Pochód17.09.2017 roku miejscowa społeczność oraz zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach siódmej rocznicy nadania imienia pułkownika pilota Zdzisława Krasnodębskiego Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej.

  Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym sprzed placówki do kościoła parafialnego. Tam została odprawiona msza święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Stefana Kurianowicza oraz księdza Waldemara Tkaczuka, który wygłosił homilię. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, goście, mieszkańcy oraz uczniowie i nauczyciele.

 5. „Radzyń Podlaski miejscem światowych spotkań”

  Okładka książkiTo tytuł książki wydanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” z okazji 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

  Wydawnictwo zawiera wywiady ze wszystkimi globtroterami, którzy od 2012 r. odwiedzili Radzyń i spotykali się ze stale rosnącym gronem fanów. A że były to osoby nietuzinkowe, poza tym – znane (m.in. Arkady Radosław Fiedler, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Artur Orzech, Elżbieta Dzikowska, Nela Mała Reporterka, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz), popularne, obecne w mediach ogólnopolskich, spotkania gromadziły bardzo liczną publiczność. Wywiady są przypomnieniem tych interesujących spotkań, a nawet ich uzupełnieniem, bo Robert Mazurek dokładnie się do nich przygotowywał, pytał o tematy, które niekoniecznie pojawiały się w czasie spotkań.

 6. Warto studiować

  Spotkanie w biblioteceZapraszamy na cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, prezentujący ciekawe kierunki studiów, przedstawiający studenta lub absolwenta danego kierunku, jak również perspektywy czekające w przyszłości.

  19 września 2017r. odbył się pierwszy wykład, dotyczący kierunku farmacja. Prelegentką była Angelika Oworuszko, studentka IV roku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyły klasy o profilu biologiczno-chemicznym z I LO w Radzyniu Podlaskim.

 7. Uczniowie z Francji z wizytą w ZSP

  ZSPZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim prowadzi współpracę w ramach wymiany młodzieży z Włochami i Izraelem.

  Realizacja kolejnej wymiany międzynarodowej z Centrum Kształcenia Zawodowego w Laon we Francji stwarza nowe możliwości atrakcyjnego kształcenia w ZSP. W ramach wyjazdów międzynarodowych uczniowie mogą odbywać praktyki, uczyć się języków obcych oraz poznawać kraj, który odwiedzają.

 8. Zabrał kluczyki pijanemu ojcu i wezwał Policję

  PolicjaWczoraj przed godziną 20.00 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen, po jednej z ulic w Radzyniu Podlaskim porusza się całą szerokością i znajdować się może w stanie nietrzeźwości.

  Kiedy na miejsce dotarli policjanci, 25-letni mieszkaniec miasta oświadczył, że to on wezwał Policję. Dodał, że będąc w domu zauważył jak kierujący citroenem jedzie cała szerokością ulicy, a następnie zatrzymuje się pod jego posesją.

 9. Kolejny podróżnik – kolejna tabliczka na Skwerze Podróżników

  Tomasz MichniewiczW poniedziałek, 18 września mieliśmy okazję gościć w naszym mieście Tomasza Michniewicza – podróżnika, fotografa, dziennikarza oraz reportera.

  Był to kolejny globtroter, który opowiedział radzynianom o swoich podróżach oraz odsłonił kolejną tabliczkę ze swoim nazwiskiem na Skwerze Podróżników. W gronie otwierających wydarzenie znalazł się burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek. Organizatorami XXI Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami są: Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, ROK oraz Szkolne koło krajoznawczo-turystyczne PTTK nr 21 przy I LO.

 10. „Lekcje z ZUS” wracają do szkół

  ZUSJak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół średnich, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza szkoły ponadpodstawowe i ich uczniów do udziału w nowej edycji projektu edukacyjnego o ubezpieczeniach społecznych. To cykl czterech lekcji o zasiłkach, emeryturach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Z każdym rokiem bierze w nich udział coraz więcej osób. W ubiegłym roku – 47 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w Polsce.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.