^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Pięćdziesiątka Mariana Kwasowca

  Marian Kwasowiec z zespołem- Dzisiaj jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie - tymi słowami rozpoczął koncert artysta, który świętował swój okrągły jubileusz. Za nami koncert z okazji 50 lat grania muzyki przez Mariana Kwasowca.

  Koncert odbył się wczoraj 21 stycznia br. o godzinie 16.00 w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Wszystkie miejsca były zajęte. Koncert zgromadził liczną rzeszę przyjaciół i fanów muzyki Mariana Kwasowca.

  - Keith Richards powiedział kiedyś, że jedyne honorowe wyjście z Rolling Stones to jest śmierć – rozpoczął prowadzący koncert. – Można to rozszerzyć, że w ogóle jedyne wyjście z Rock&Roll’a to śmierć, a Marian Kwasowiec jest tego ucieleśnieniem – zapowiedział artystę Adam Świć.

 2. Zaprezentowali jasełka dla dorosłych i młodzieży

  JasełkaW niedzielę (21 stycznia br.) w sali parafialnej przy kościele pw. Świętej Trójcy mieliśmy okazję zobaczyć spektakl pt. „Mimo wszystko… Boże Narodzenie”.

  W tworzenie widowiska zaangażowali się członkowie Apostolatu Matki Boskiej Pielgrzymującej z Piotrem Skowronem na czele. Sztukę zagrano dwa razy, o godzinie 16.00 i 18.00. Aktorzy pokazali, że katolicy kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia potrafią zapominieć o istocie tego dnia, za to skupiają się na zakupach, świątecznej imprezie czy codziennych sprawach. Zadbano również o oprawę muzyczną, oświetlenie sceny, a także rekwizyty i scenografię.

 3. Tomasz Młynarczyk prezesem RKF Klatka

  KlatkowiczeNie ma już Silnej Grupy Fotograficznej działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury. Zrzeszenie pasjonatów fotografii, któremu przewodniczył Tomasz Młynarczyk połączyło swe siły z Radzyńskim Klubem Fotograficznym "Klatka".

  Wczoraj, 19 stycznia br. o godzinie 17.00 w ROK odbyło się spotkanie Silnej Grupy Fotograficznej wraz z przedstawicielami Klatki na czele z prezesem Dariuszem Hankiewiczem, który przedstawił propozycję połączenia tych dwóch klubów.

 4. „Wtorek z JPK" - zaproszenie na szkolenie

  PITNaczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia i przesyłania JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO_VAT (JPK_VAT) oraz zmian w przepisach prawa podatkowego, które weszły w życie od 01.01.2018 r.

  Szkolenie odbędzie się we wtorek 23 stycznia 2018 r. o godz. 12.00 w sali szkoleniowej Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim ul. Lubelska 1/2, sala nr 11. (I piętro).

 5. Mimo wszystko...Boże Narodzenie

  PlakatMimo odległych już od nas świąt, mimo noworocznego zabiegania, w imieniu wspólnoty Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej przy parafii św. Trójcy w Radzyniu Podl., serdecznie zapraszam na współczesne jasełka w wykonaniu osób dorosłych.

  Jasełkowi bohaterowie w nieco odmiennej formie ukażą, jak ich codzienność obfituje w liczne zmagania z losem, nieustannym wybieraniem między dobrem a złem, pomiędzy tym, co łatwe, przyjemne, chociaż zgubne, a tym, co trudne, lecz wartościowe. Spektakle zostaną dwukrotnie odegrane w najbliższą niedzielę 21 stycznia w sali widowiskowo-konferencyjnej na wikariacie, o godz. 16.00 i 18.00.

  Przyjdź, mimo braku czasu, mimo pogody, mimo wszystko! 

 6. „Na początku było słowo…”

  Wspólne zdjęcieJuż XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej odbył się 16 stycznia w Woli Osowińskiej.

  Raduje nas fakt, że to wydarzenie odbyło się nie tylko z udziałem ale i z sukcesami  recytatorów reprezentujących Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Rozpoczyna  się kolejny rok słowa mówionego. Organizatorzy na dyplomach i podziękowaniach umieścili wymowny biblijny cytat „NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…”. Kolejnym powodem do radości i dumy jest fakt, że „żywe słowo” jest nieustannie… i nieprzerwanie od 28 lat w kręgu zainteresowania dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, instruktorów.

 7. Za nami Koncert Noworoczny PSM

  Prowadzący koncert18 stycznia br. w sali radzyńskiej Oranżerii kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wykonaną przez kwartet saksofonowy rozpoczęto Koncert Noworoczny uczniów PSM im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

  Wczorajszy koncert zamyka pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2017/2018 w Państwowej Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim. Wykonawcy, którzy zaprezentowali się na scenie dostali szansę wystąpienia przed radzyńską publicznością podczas przesłuchań, które odbyły się już w grudniu. Podczas koncertu mieliśmy okazję podziwiać zarówno solistów oraz zespoły.

 8. Stasinów. Z nadmierną prędkością i bez prawa jazdy

  Podczas zatrzymaniaWczoraj tuż przed godz. 11:00 na drodze K-63 w miejscowości Stasinów, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca gminy Radzyń Podlaski.

  Mężczyzna poruszał się samochodem marki Volkswagen Golf z prędkością 134 km/h poza obszarem zabudowanymJego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Razem z nim podróżował właściciel pojazdu, który udostępnił mu volkswagena. 27-latek za popełnione wykroczenia został ukarany wysokim mandatem karnym, ten sam los spotkał również właściciela pojazdu.

 9. Radzyń Podl. Bez świateł, ale z promilami

  PolicjaDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11:25 w Radzyniu Podlaskim na ul. Brzostówieckiej.

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Iveco Daily, którego kierujący poruszał się bez włączonych świateł mijania. Podczas prowadzonej kontroli drogowej policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po przebadaniu 52-latka, mieszkańca powiatu siedleckiego okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie.

 10. ASF to nadal poważne zagrożenie!

  ŚwinieW ubiegłym tygodniu w Derewicznej (gmina Komarówka) wykryto ognisko Afrykańskiego Pomoru Świń.

  Powiatowy Lekarz Weterynarii zgodnie z obowiązującą procedurą nakazał wybicie stada 25 sztuk tuczników. W obrębie 10 kilometrów od gospodarstwa wyznaczona jest strefa zagrożenia, natomiast w okolicy 3 kilometrów strefa zapowietrzona. Rolnicy z tego obszaru nie mogą przez 40 dni wywozić ani sprzedawać świń. W tym roku było to pierwsze ognisko w województwie, które pojawiło się akurat w naszym powiecie. Odbyło się gminno-powiatowe posiedzenie sztabu kryzysowego, podczas którego ustalono próbę podjęcia walki a ASF.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.