^Powrót do początku

KUC-LANDIA

M. i L. Goławscy

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Imieniny

Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

Licznik odwiedzinPolecamy

Informacje z powiatu radzyńskiego

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski. Informacje, ogłoszenia, rozkład jazdy autobusów, ceny paliw, praca. Nasze miasto z dobrej strony!
 1. Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

  Na miejscu zdarzeniaWczoraj około godz. 13:05 dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty na ulicy Kockiej w Radzyniu Podlaskim.

  Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że 17-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego przejeżdżając rowerem przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Audi. Cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Zarówno on jak i kierujący audi, 39-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego byli trzeźwi. 

 2. Nietrzeźwy, z dożywotnim zakazem i poszukiwany uciekał przed policją

  PolicjaMając w organizmie 1,5 promila alkoholu oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi uciekał przed radzyńskim funkcjonariuszami.

  Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 15:30. Policjanci radzyńskiej jednostki w miejscowości Bedlno zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen Golf i podejrzewali, że jego kierowca może być pijany. Kiedy podjęli próbę jego zatrzymania, wówczas kierowca zaczął przyspieszać i uciekać. Po dłuższym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierującego, którym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski.

 3. Weź udział w konkursie chemicznym

  SkłodowskaDyrekcja i nauczyciele chemii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zapraszają uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Konkursie Chemicznym „Dwukrotna Laureatka Nagrody Nobla Maria Skłodowska – Curie”.

  Konkurs realizowany jest w ramach projektu „WĘDRÓWKI DROGAMI MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE, POLSKIEJ NOBLISTKI”.  

  Serdecznie zapraszamy!

 4. Czy ktoś pamięta o skateparku?

  SkateparkNasi Czytelnicy kolejny raz proszą o zainteresowanie się tematem budowy skateparku. Inwestycja, o którą petycją do burmistrza wnioskowała radzyńska młodzież została przesunięta na kolejny rok.

  Mimo, że budowa tego miejsca rekreacji miała zakończyć się w 2017 roku i jak podkreślał burmistrz: „Obiekt ma powstać do końca 2017 roku - do takiego terminu Miasto zobowiązało się w umowie z Radzyńską Spółdzielnią Mieszkaniową” (artykuł znajdziecie tutaj!) to teraz władze miasta zapewniają, że skatepark powstanie w 2018 r.

 5. Koniec III Radzyńskiego Tygodnia Teatru

  Grupa teatralnaOd poniedziałku (13 listopada) do piątku (17 listopada) codziennie, na dużej scenie Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbywały się spektakle wykonane przez grupy teatralne z powiatu radzyńskiego.

  Za nami trzecia edycja Radzyńskiego Tygodnia Teatru zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz starosta powiatowy Lucjan Kotwica. Przez tydzień mogliśmy podziwiać wyczyny aktorskie: teatru z I LO, teatru Feniks z Gimnazjum nr 2, Weroniki Zielińskiej, teatru Bez Przerwy ze Szkoły Podstawowej nr 2, teatru Bez Kapelusza ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce, teatru Daleko Od Szkoły z Gimnazjum w Wohyniu, teatru Hokus-Pokus z SOSW oraz teatru „Już Kończymy” pod przewodnictwem Ewy Śliwińskiej.

 6. Zaprojektuj logo i wygraj konkurs!

  Zaprojektuj logoW związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem uzyskania przez Radzyń praw miejskich Miasto Radzyń we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury ogłasza konkurs na projekt graficzny logo „550 lat Radzynia Podlaskiego”. 

  Celem konkursu jest wybranie oryginalnego projektu logo 550 lat Miasta Radzyń Podlaski, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną Miasta w czasie obchodów tj. od 01.01.2018 do 31.12.2018.

 7. Montaż instalacji solarnych rozpoczęty

  SolaryMiasto Radzyń Podlaski informuje, że 13 listopada 2017 roku rozpoczął się montaż pierwszych instalacji solarnych w ramach projektu „SŁONECZNA ALTERNATYWA DLA RADZYNIA PODLASKIEO”.

  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zgodnie z umową zawartą w dniu 18 września 2017 z  firmą ANTINUS Sp. z o.o. Skierniewice ul. Sobieskiego 39 B5. Do końca roku zostanie wykonanych kilkadziesiąt instalacji solarnych. Pozostała część zestawów zostanie zamontowana w 2018 r. Kolejność i termin montażu instalacji określa wykonawca po indywidualnych ustaleniach z mieszkańcami.

 8. "Śpiąca Królewna" w ODK-u

  Plakat promujący przedstawienieW sobotę 18 listopada zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne "Śpiąca Królewna".

  Spektakl rozpocznie się o godz. 16 i zostanie wystawiony w sali dawnego Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Wyszyńskiego 8.

  Na scenie zobaczycie "aktorów" z Prywatnego Teatralno Językowego Przedszkola Intergracyjnego "Dzwoneczek" z Radzynia.

  Zapraszamy!

 9. Wpadli z narkotykami

  MarihuanaPonad 400 gramów marihuany, około 30 g. amfetaminy, a także niewielkie ilości haszyszu ujawnili radzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Placówki Straży Granicznej w Terespolu.

  Do zdarzenia doszło przedwczoraj na terenie Radzynia Podlaskiego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Placówki Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym, weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 26-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające. Mundurowi zapukali również do mieszkania 35-letnigo mężczyzny, który również może posiadać narkotyki.

 10. Anna Wasak i Karol Niewęgłowski na stanowiskach

  Robert Mazurek i Anna Wasak podczas Radzyńskich Spotkań z PodróżnikamiWiemy kto został inspektorem w wydziale organizacyjno-prawnym Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim.

  Konkurs wygrała Anna Wasak, dotychczasowy doradca burmistrza i rzecznik władz miasta: - Konkurs odbył się przedwczoraj, zgłosiły się dwie osoby. Ja byłam jedną z kandydatek i wygrałam konkurs. Od 1 grudnia będę już nie asystentką, ale rzecznikiem i w dalszym ciągu redaktorem naczelnym "Biuletynu Informacyjnego Miasta Radzyń" – powiedziała Wasak. Mimo, że dopytywaliśmy kto był drugą osobą kandydującą na tę funkcję to nie zostaliśmy poinformowani.

Administrator, twórca, foto: Michał Maliszewski, na zlecenie Kuc-landia.